Редагування лексичних і граматичних помилок
Замініть виділені слова нормативними
Яка кава краща?
Текст 1.
Промислове значення (відіграють) два основні види кавових дерев: арабіка й
робуста.
Арабіка (володіє) м’яким насиченим смаком і тонким ароматом. Росте у
Робуста менше залежна від зовнішніх умов: її плантації можуть (знаходитися) на

Із виділених слів виберіть правильний варіант
Митець — це колекціонер. Не барахольщик/барахольник, маймо на увазі, різниця є.
Барахольщики/барахольники збирають геть усе, митці — вибирають/добирають. Вони
просто колекціонують те, що їм справді до/по смаку.
вирахуєш середній.
Уважаю/рахую, що це справедливо й для народження наших ідей. Ти будеш таким
те й пожнеш».
Раніше це дратувало мене, але тепер я знаю, що вона мала на увазі. Твоє

Відредагуйте речення (помилки лексичні):
1.На концерті звучали лише популярні шлягери. 2. Служба в армії — громадянське
доручення кожного чоловіка. 3. У моїй роботі лише одна невірна відповідь. 4. Ми
yelyzavetalemdianova 4 месяца назад

### Редагування тексту

**Текст 1.**

Промислове значення **мають** два основні види кавових дерев: арабіка й робуста.

Арабіка **має** м’який насичений смак і тонкий аромат. Росте у високогірних **місцевостях** — від 600 м над рівнем моря. На її **частку** припадає три **чверті** світового виробництва кави.

Робуста менше залежна від зовнішніх умов: її плантації можуть **розташовуватися** на нижніх частинах схилів. Водночас вона **поступається** арабіці за смаковими якостями: робуста міцніша й трохи **гіркіша**. До того ж **цей** сорт містить удвічі більше кофеїну.

Зазвичай у магазинах продають суміші обох сортів, **поєднані** у різних пропорціях.

**Виділені слова (правильний варіант)**

Митець — це колекціонер. Не барахольщик/**барахольник**, маймо на увазі, різниця є. Барахольщики/**барахольники** збирають геть усе, митці — **добирають**. Вони просто колекціонують те, що їм справді **до** смаку.

Існує економічна теорія, **згідно з якою** вийде число, дуже схоже на твої власні доходи, якщо ти візьмеш заробітки своїх п’яти **найближчих** друзів і вирахуєш середній.

**Уважаю**, що це справедливо й для народження наших ідей. Ти будеш таким гарним, як те, чим ти себе **оточиш**. Мама часто повторювала мені: «Що посієш, те й пожнеш».

Раніше це дратувало мене, але тепер я знаю, що вона мала на увазі. Твоє **завдання** — збирати хороші ідеї. **Чим** більше таких ідей, **тим** ширше коло впливів матимеш.

**Відредаговані речення (лексичні помилки)**

1. На концерті звучали лише популярні хіти.

2. Служба в армії — громадянський обов'язок кожного чоловіка.

3. У моїй роботі лише одна неправильна відповідь.

4. Ми познайомилися з тобою в травні.

5. У тебе сім п’ятниць на тиждень — не можна так часто змінювати свою думку.

6. Найсмачніші кулінарні вироби випікають італійські кулінари.

7. Я завжди пам’ятаю, коли день народження кожного члена моєї родини.

8. Мій тато користується повагою серед науковців.

9. Я весь тиждень бив байдики, а на вихідних заходився працювати.

10. Я ніколи не брав участі в учнівській олімпіаді.

11. Можеш розраховувати на нашу фірму: ми маємо кілька вільних вакансій.

помогла?

Редагування лексичних і граматичних помилок<br /> Замініть виділені слова нормативними<br /> Яка кава краща?<br /> Текст 1.<br /> Промислове значення (відіграють) два основні види кавових дерев: арабіка й<br /> робуста.<br /> Арабіка (володіє) м’яким насиченим смаком і тонким ароматом. Росте у<br /> високогірних (містах) — від 600 м над рівнем моря. На її (долю) припадає три (четверті) світового виробництва кави.<br /> Робуста менше залежна від зовнішніх умов: її плантації можуть (знаходитися) на<br /> нижніх частинах схилів. Водночас вона (уступає) арабіці за смаковими якостями: робуста міцніша й трохи (гіркіша). До того ж (той) сорт містить удвічі більше кофеїну.<br /> Зазвичай у магазинах продають суміші обох сортів, (поєднаних) у різних пропорціях.<br /> <br /> Із виділених слів виберіть правильний варіант<br /> Митець — це колекціонер. Не барахольщик/барахольник, маймо на увазі, різниця є.<br /> Барахольщики/барахольники збирають геть усе, митці — вибирають/добирають. Вони<br /> просто колекціонують те, що їм справді до/по смаку.<br /> Існує економічна теорія, згідно якій/з якою вийде число, дуже схоже на твої власні<br /> доходи, якщо ти візьмеш заробітки своїх п’яти самих близьких/найближчих друзів і<br /> вирахуєш середній.<br /> Уважаю/рахую, що це справедливо й для народження наших ідей. Ти будеш таким<br /> гарним, як те, чим ти себе оточиш/оточеш. Мама часто повторювала мені: «Що посієш,<br /> те й пожнеш».<br /> Раніше це дратувало мене, але тепер я знаю, що вона мала на увазі. Твоє<br /> завдання/діло — збирати хороші ідеї. Що/чим більше таких ідей, то/тим ширше коло впливів матимеш.<br /> <br /> Відредагуйте речення (помилки лексичні):<br /> 1.На концерті звучали лише популярні шлягери. 2. Служба в армії — громадянське<br /> доручення кожного чоловіка. 3. У моїй роботі лише одна невірна відповідь. 4. Ми<br /> познайомилися з тобою в травні місяці. 5. У тебе сім четвергів на тиждень — не можна<br /> так часто змінювати свою думку. 6. Самі смачні кулінарні вироби випікають італійські<br /> кулінари. 7. Я завжди пам’ятаю й не забуваю, коли день народження кожного члена моєї<br /> родини. 8. Мій тато користується авторитетом серед науковців. 9. Я всю неділю бив<br /> байдики, а на вихідних заходився працювати. 10. Я ніколи не приймав участь в учнівській<br /> олімпіаді. 11. Можеш розраховувати на нашу фірму: ми маємо кілька вільних вакансій.