1.Оценка Атиллы 2.роль гуннов в истории Казахстана и мира
даю 50 баллов , помогите прошу ! ​
Ответ
1 (1 оценка)
1
akaunttvink665 5 месяцев назад
Светило науки - 12 ответов - 0 раз оказано помощи

Ответ:

правильно 100%

Объяснение:

пж лучший

Ответ
0 (0 оценок)
0
amsemchyshyn2012 5 месяцев назад
Светило науки - 17 ответов - 0 раз оказано помощи

Відповідь:

Пояснення: Гуни - це одне з народів, яке з'явилось на історичній сцені в середині III століття нашої ери в степах Центральної Азії. Вони мали великий вплив на історію Казахстану та світу.

У період з 370 до н.е. до 216 р. н.е. гуни були одним з провідних народів Центральної Азії, їх території тяглися від Дніпра на заході до Каспійського моря на сході. Гунське каганат був найбільшим державним утворенням в світі того часу, яке охоплювало території сучасної України, Казахстану, Китаю, Монголії, Киргизстану та Узбекистану.

Гунський каганат здійснював військові походи в різні частини Європи та Азії. Вони брали участь у війнах з Римською імперією, Парфією та Китаєм. Гунська культура сильно вплинула на історію та культуру Казахстану, а також на інші народи Центральної та Східної Азії.

Після розпаду гунського каганату на початку V століття н.е. гуни стали знаходитись під впливом інших народів і держав. Вони брали участь у війнах з Аварським каганатом та встановили своє панування на території сучасного Угорщини. Також гуни брали участь у війнах зі східними імперіями, такими як Китайська династія Тан, у VII столітті гуни були змушені здати свої землі Тюркському каганату, який наслідував їх культуру.

Остались вопросы?